ЗАКЛАДИ КУЛЬТУРИ МІСТА

 

Історичний  музей

 

    Музей відкрито 8 травня 1985 року у новому приміщенні по вул. Я.Мудрого №48. З 1996 року він отримав назву «Славутський історичний музей».            

   Приміщення музею оригінальної архітектури спроектував архітектор Н.В.Чекерда. Оформленням експозицій музею керували архітектор Член-кореспондент Української Академії Архітектури А.Ф.Ігнащенко та член спілки художників України О.С.Кириченко. Музейна експозиція налічує майже 3 тисячі експонатів історичного характеру.      

Варто побачити: меч вікінгів ІХ-Х століття, макет палацу князів Сангушків, інтер’єр оселі поліського селянина кінця ХІХ – середини ХХ століття, домашній ткацький верстат, виготовлений у 1902 році, ручні жорна,  виставку картин місцевих художників, продукцію підприємств міста.

      Відвідувачі мають нагоду познайомитися з інтер’єром української оселі кінця ХІХ – початку ХХ століття, речами побуту українського селянина, можуть випробувати своє вміння у ткацтві,  змолоти зерно на ручних жорнах, почути гру грамофона та патефона, дізнатися про князівський рід Сангушків, про перебування Лесі Українки у Славуті. Експозиція «Орган Перемоги» представлена зброєю та солдатськими речами періоду Великої Вітчизняної війни.  

    Виставка «Твої люди, Славутчино», знайомить відвідувачів музею з відомими земляками: Почесними громадянами міста Славути та району, докторами наук, генералами Збройних Сил СРСР та України, Героями Радянського Союзу,  Героями Соціалістичної Праці, Заслуженими працівниками галузей народного 

господарства, спортсменами – чемпіонами України, СРСР, Європи та світу. В музеї широко представлена продукція промислових підприємств міста Славути.

      Найповніше в експозиції музею висвітлено події періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., участь місцевих жителів у підпіллі та партизанському русі, у битвах на фронтах Великої Вітчизняної війни, трагічна участь в’язнів Славутського фашистського табору «Грослазарет», жертви Голокосту на Славутчині.

                           

                   Адреса:

 

30000, Хмельницька обл.

             м. Славута  вул. Я. Мудрого, 48

             тел. (03842) 2-15-73

Сайт     http:/slavuta-museum.jimdo.com

Сайт

               E  е-mailSlav-museum@ukr.net.

 

       

        Кінотеатр ім. Т. Г. Шевченка 

 

       Кінотеатр у райцентрі Хмельницької області місті Славуті, улюблений в городян осередок культури й дозвілля; є складовою міського Центру культури та дозвілля. і належить Славутській міській раді на правах комунальної власності. Загальна площа кінотеатру — 1209,9 м², притому він має одну залу на 500 посадкових місць.

    В кінотеатрі здійснюється демонстрація вітчизняних та зарубіжних кінофільмів, проходять інші масові заходи.

 

Адреса :

 

30000, Хмельницька обл.

м. Славута

вул. Площа Шевченка,3

 

 

          Дитяча школа мистецтв

 

       На протязі 57 років дитяча школа мистецтв є осередком культури міста та району серед дітей та молоді. За роки її існування свідоцтва про позашкільну навчальну освіту отримали 1931 учень. Це юні музиканти, художники. Вихованці школи приймають участь і посідають призові місця у обласних, регіональних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах.

   Школа надає державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, готує підґрунтя для занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури та мистецтва. 

     В школі мистецтв існують та плідно працюють такі учнівські колективи, як ансамбль бандуристів - (кер. Литвиненко В.Ф.), ансамбль скрипалів (кер. Боргулевич О.Є.), ансамбль баяністів - (кер. Ничипорук Н.О.), ансамбль інструментальної музики (кер. Бондарчук О.А.), хор старших класів «Corale» - (кер. Скрипнюк Л.В.), хор молодших класів «Companelli» (кер. Салогуб Н.О.), ансамбль естрадного співу (кер. Скрипнюк Л.В.),  Зразковий фольклорний гурт «Щедрик” (кер. Маліновська Т.В.), дует флейтистів  – (кер. Д.Ю. Одійчук), дует піаністів (кер. Чайка Н.Д.), 2 вокальних дуета – (кер. Салогуб Н.О.), дует сопілкарів (кер. Козачок І.С.).

     Плідно і творчо працює фольклорний гурт “Щедрик”створений у 2008р., який за короткий термін свого існування є неодноразовим переможцем багатьох конкурсів та фестивалів.

Продовжуючи і примножуючи мистецькі традиції ДШМ нарощує творчий потенціал, вносить вагомий вклад в розвиток культури як міста, так і українського музичного мистецтва взагалі.  

 

 Адреса:

                                                      

30000, Хмельницька обл.

м. Славута    вул. Церковна,9

тел. (03842) 2-22-58, (03842)  2-34-39

Сайт: http://muzschool-sl.jimdo.com/

E-mail  school_gray@ukr.net

Міський палац культури

 

       Славутський міський палац культури розпочав свою діяльність  10 квітня 1999 року на базі колишнього Будинку офіцерів. Основними видами діяльності Палацу культури є:

-створення та організація діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;

-проведення концертів, шоу-програм, інших театрально-видовищних заходів, у тому числі за участю професійних творчих колективів та окремих виконавців;

-проведення масових театралізованих свят, народних гулянь, обрядів;

-організація і проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок;

-організація дозвілля різновікових груп населення, у тому числі для проведення вечорів відпочинку, молодіжних та дитячих дискотек. 

    Творчий колектив міського Палацу культури складається з  висококваліфікованих працівників, які забезпечують культурно-освітню діяльність установи.

 

 Адреса:

 

30000, Хмельницька обл.

м. Славута, вул. Я.Мудрого, 64

тел.: (0382) 2-65-65

Сайт: http://slavuta-mpk.jimdo.com/

E-mail: mpk.march@mail.ru

 

Муніціпальний духовий оркестр

 

    Славутський муніципальний духовий оркестр – це злагоджений організм, а кожен з його учасників щиро відданий духовій музиці. Він створений 1 березня 2005 року. Склад оркестру складає 13 чоловік. До складу оркестру входять: трубачі Петро Щербачук, Олександр Кузьмінчук, Юрій Василюк та Василь Цехмейструк, баритонист Володимир Сірук, тенорист Віктор Гонгало, тромбоніст Едуард Поліщук, валторністи Віктор Степанюк та Микола Москалюк, кларнетист Віктор Мархайчук, басист Володимир Гергель, ударник Володимир Кособуцький.  Керівник і диригент оркестру Білоус Георгій Іванович.

     Репертуар муніципального оркестру включає твори різних епох, форм і жанрів. Зокрема – традиційна музика для духового оркестру і фрагменти з світової класики, твори українських композиторів.

    Метою діяльності муніципального духового оркестру є: збагачення мистецької палітри національної культури, сприяння формування цивільної і патріотичної позиції громадян, усвідомлення причетності до героїчної історії і культури України, а також подальшому розвитку духової музики і розповсюдження традицій оркестрового музикування. Муніципальний оркестр завжди у пошуках нового,його репертуар широкий та різноманітний. 

   Ось уже багато років муніципальний духовий оркестр нашого міста своїм оригінальним мистецтвом, виступами на всіх урочистостях, концертах, інших міських заходах радує славутчан.

 

 Адреса:

 

30000, Хмельницька обл.

 

м. Славута, вул. Я.Мудрого, 64