АРХІВ НОВИН БІБЛІОТЕКИ  2015 р. 

Свято Миколая

       Весело пройшло свято Миколая 17 грудня в бібліотеці для учнів 1-х класів групи подовженого дня НВК "Успіх. Діти співали пісні, читали вірші, а ще робили своїми руками подарунки - паперових ангелів. А допомагали їм мами, ангелята і чортинята і сам Святий Миколай.

Яскравим фіналом свята були солодкі подарунки дітлахам від Миколая.

     Висловлюємо велику подяку гуртківцям та керівнику театральної студії Будинку дитячої творчості Гуменюк Вікторії, Шпаченко Анастасії, Цісарчук Олександрі, Засаднюк Ірині та Скрипнюк Свтлані Іванівні за допомогу в проведенні свята.

Андріївські вечорниці

   11 грудня з учнями 7-А класу НВК «Успіх» у нас в бібліотеці пройшло веселе і колоритне свято – Андріївські вечорниці.

     Адже день Андрія був найвеселішим та найочікуванішим з-поміж найбільших зимових свят. За українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища. 

    Повернули до життя традиції предків дівчата та хлопці з допомогою працівників бібліотеки. Діти  пригадали стародавні звичаї, дізналися про історію свята Андрія, взяли участь у веселих забавах, конкурсах, іграх. А як же без ворожіння? Воно додало дійству неймовірної казково-містичної атмосфери. 

   Ті, хто прийшов цього дня на захід, мали можливість не лише подивитися, а й самим взяти участь у забавах. Головним на  святі став обряд з калитою. З яким благоговійним трепетом виносили дівчата цей обрядовий хліб – головний атрибут свята! А пан Калитинський -- стеріг калиту і не давав хлопцям її вкусити. Наостанок господиня вечорниць разом із дівчатами частували всіх узваром та святковим хлібом. 

  Андріївські вечорниці пройшли весело. Усі учасники отримали незабутні враження, відчули себе причетними до того дійства, яке давним-давно відбувалось в селах на нашій славній Україні.

Відеопроект

Ювілей книги

    В 1786 році Рудольф Еріх Распе випустив у Англії невелику книгу під назвою «Оповідь барона Мюнхаузена про його чудові мандри». 

Слідом за Распе відомий німецький поет Готфрід Август Бюргер (1747-1794), котрому сподобалась книга Рудольфа Еріха, переосмислив, доповнив і видав її під довгою, за тією модою, назвою «Дивовижні пригоди на воді й на суші барона фон Мюнхаузена». Ця книга витримала декілька видань в Англії, потім у Німеччині, перекладалась іншими європейськими мовами, переказувалась, перевидавалась і стала, нарешті, найпопулярнішою і всесвітньовідомою.

      «Неймовірні пригоди барона Мюнхаузена» під такою назвою 20 листопада пройшов в бібліотеці урок – квест з учнями 7-х класів зош. №5, присвячений книзі - ювіляру. Спочатку діти переглянули відео презентацію та фільм про самого Мюнхаузена , а далі, розділившись на 2 команди , відповідали на запитання веселої вікторини, щоб здобути ключі - підказки, які допомогли відшукати в бібліотеці і саму книгу. Обидві команди чудово справились із завданнями.

День Гідності і Свободи

        21 листопада, українці відзначають одне з нових, але знакових свят в новітній історії України - День Гідності та Свободи, яке Відзначається згідно з Указом Президента № 872 від 13 листопада 2014 року «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору...». 

      Свято встановлено на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і є своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005-го по 2011 роки 22 листопада. 

   В цей день ми вшановуємо патріотизм й мужність наших співвітчизників, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

        З нагоди цього дня, 21 листопада, в бібліотеці оформлена книжково -  ілюстративна виставка" Майдан. Надія України."       

Осінні канікули в бібліотеці

       Осінні канікули  – чудовий привід завітати до бібліотеки… Яскраві книжкові виставки,  захоплива розповідь про книжкові новинки, Всесвітня мережа, добірка цікавих журналів, веселі ігри, конкурси, забави  – все це чекало дітлахів в   нашій бібліотеці.

День української мови і писемності

    «Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі. Геніальні композитори Моцарт і Бетховен, Глинка й Чайковський, Барток і Стравінський скористалися українськими мелодіями у своїй творчості, а це значить, що вони чули вібрацію найвищих небес нашої мови. Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов'янську родину і світову славу. Вона має все».     Д. Павличко

       День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Свято встановлено у 1997 році наказом Президента України Леоніда Кучми. У День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам'ятника Несторові - літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою та інші різноманітні культурно - мистецькі заходи.

        З нагоди свята в бібліотеці діє  книжкова виставка «О мово рідна, вічна ти як світ» 

Книжкові новинки

      А у нас знову книжкові новинки !!!! Цього разу для самих наймолодших читачів - дошкільників та першокласників. Це цікаві енциклопедії, веселі віршики і казки. Запрошуємо всіх в бібліотеку на нові книги!!!!!

День нових книг

    22 жовтня в бібліотеці пройшов День нової книги. З книжковими новинками знайомились учні - другокласники зош №5 та інші читачі.

Козацькі   розваги

     14 жовтня — особливий день, коли переплітаються ре­лі­гійне та державне, народне та військове. День українського козацтва. Покрова Пресвятої Бого­ро­диці. Річниця створення Української Повстанської Армії. До цих подій додалася ще одна: саме 14 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 806/2014 «Про День захисника України».

     Напередодні свята,13 жовтня до бібліотеки завітали майбутні захисники , учні 4-Б класу НВК «Успіх» на козацькі розваги. «Чи знаєте діти, чому свято козацтва відзначається на Покрову? Тому що козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю захисницею...»- так розпочала свій виступ завідуюча бібліотекою  Рибачук Л. В. а далі розповіла самих козаків, особливостями убранства козацького житла та їх побутом.  Діти познайомились і  з цікавими  книгами, присвяченими козацтву, які були представлені на книжково-ілюстративній виставці «Козацькій славу жити у віках».  

   Найбільше вражень  і позитиву викликали у юних читачів веселі конкурси – випробування.: «Козацькі перегони», «Хто найсильніший», «Відгадай загадку», «Веселі художники», у яких приймали участь як хлопці, так і дівчата.

Сила  нескорених

    У серпні цього року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, згідно з яким щорічно 14 жовтня - у день одного з величних православних свят — Покрови Пресвятої Богородиці - відзначатиметься День захисника України. Також 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

Таланти твої, Славутчина!

   29 вересня в бібліотеці пройшли краезнавчі читання«Таланти твої, Славутчина». В рамках заходу відбулась творча зустрічюних початківців - поетів з відомими славутчанами:поетесами Зоєю Стрихарчук та Марією Караван. 

Зустріч в  бібліотеці

 25 вересня маленькі читачі, а саме учні - другокласники зош №4, вперше завітали до міської бібліотеки для дітей  -   чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії. Завідуюча дитячою бібліотекою Рибачук Леся  ознайомила дітей з книжковими виставками, абонементом і читальним залом.

Несподіваним та приємним сюрпризом для юних відвідувачів бібліотеки  стала цікава  зустріч  з справжнім  козаком -  осавулом  Романом Бачинським, адже незабаром,14 жовтня Україна святкує День українського козацтва та  Покрови Пресвятої Бого­ро­диці.  «Чи знаєте Ви, шановні школярі, чому  свято козацтва відзначається на Покрову? Тому що козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю захисницею...». – так почав свою розповідь гість. А далі діти дізнались про звичаї козаків, їх військові премудрості, побут та інші цікавинки з козацького життя. А ще на юних читачів чекали веселі конкурси і вікторини,

Весело та радісно було в бібліотеці. Всім дуже сподобалось, про що свідчили слова вдячності від наших маленьких користувачів.

День партизанської слави

      День партизанської слави відзначають щорічно 22 вересня для вшанування подвигу партизанів та підпільників у період ДругоїСвітової війни. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001 і відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

     В рамках запланованих  заходів на абонементі  оформлена виставка літератури  «Славутчина – край партизанський», на який  представлені документи про початок та розвиток підпільного та партизанського руху на Славутчині. 

Заходи до  Дня міста Славута!

Безпрограшна лотерея

Веселий майстер - клас від партнерів біблотеки - магазину "Офіс- центр"

Поетична година

Поетична година
Найкраща читачка дитячої бібліотеки Панасюк Марія читає власні вірші на поетичній годині 20.09.2015 р.

Книжкова виставка в бібліотеці

21 вересня - День міста Славута!

День завершення Другої світової війни

2-е вересня 1945-го року.- офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни . У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі». Цьому передувало зроблене раніше офіційне повідомлення японської влади від 14-го серпня, в якому вони брали умови капітуляції за формулою Потсдамської конференції без будь-яких поправок і застережень.

Нагадаємо, що Японія погодилася на капітуляцію ще 10-го серпня, але з умовою збереження структури імператорської влади в країні. Дещо раніше - 6-го серпня 1945 го року, союзними військами Сполучених Штатів Америки вперше в історії людства була скинута перша атомна бомба і найбільше японське місто регіону Тюгоку Хірасіма було практично знищено. 8-го серпня СРСР офіційно оголосив війну Японії, а 9-го серпня друга Американська атомна бомба ще більшої потужності була скинута на центральне портове місто в Японії Нагасакі, розташоване на заході острова Кюсю, яке було практично стерте з лиця землі. Чи варто говорити про те, що відчував імператор Японії, котрий мав глибоку довіру з боку переважної більшості своїх підданих, погоджуючись на беззастережну капітуляцію?... Однозначний факт - це було мудре рішення, яке сприяло і збереженню його народу, і збереженню культури, і держави як такої.

Цей історичний Акт про капітуляцію підписали з боку Японської імперії начальник генерального штабу Умедзу Есідзіро і міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору. З боку переможців були представлені: генерал армії США Дуглас Макартур, як Верховний головнокомандувач союзними арміями; Кузьма Дерев’янко генерал-лейтенант і офіційний представник Радянської сторони; Брюс Фрезер - адмірал Великобританії; Честер Німіц - адмірал флоту США; генерал Жан Філіп Леклерк з боку звільненій Франції; канадський полковник союзних військ Лоренс Косгрейв; Еміл Хелфріх - лейтенант-адмірал Армії Нідерландів; Томас Блемі генерал Австралійської Армії; Сюй Юнчан - генерал першого класу з боку Китайської Республіки і Леонард Ізітт - віце-маршал авіації союзної Армії Нової Зеландії.

Всі формальності були залагоджені і світ вийшов зі становища, в якому перебував протягом багатьох і довгих, болісних і неймовірно кровопролитних років. Жах Другої світової війни залишився позаду.

З Днем закінчення Другої світової війни! Будемо сподіватися, що подібного більше не повториться!

Зі святом!

День Знань

   День знань — довгоочікуваний день для всієї дітвори — день зустрічей, день усмішок, день Першого шкільного дзвоника. Стало доброю традицією проводити перший урок в бібліотеці, який присвячений в цьому році миру рідній Батьківщині  і книзі.

     1 вересня до бібліотеки завітали учні 2-б класу зош №5.  на дітей чекали веселі конкурси, вікторини, ігри, переможці яких  отримували нагороди.

   Протягом дня всі відвідувачі бібліотеки могли познайомитсь  з книжковою виставкою «Знов шкільний дзвінок кличе на урок».

Вікенд в бібліотеці

Літо – пора шкільних канікул, а значить —  відпочинку. Бібліотека – це місце, де можна цікаво, корисно, а головне весело провести свій час. І не обов’язково з табором відпочинку, а й просто завітавши з друзями до бібліотеки.

В бібліотеці завжди гостинно зустрічають відвідувачів, пропонують різні цікаві справи на кожен день: намалювати героїв з останньої прочитаної книги, пограти в настільні ігри, збирати пазли. Найбільше дітям подобається вголос читати разом казку, обговорювати прочитане.

 А як цікаво разом переглядати  дитячі журнали !    Можна голосно сміятись, висловлювати свої емоції, поділитися враженнями від прочитаного, трішки посперечатися.

До послуг читачів в читальному залі бібліотеки діють книжково-ілюстративні виставки: «Книжковий зорепад», «Новинки від Поштарочки»,  «Ювілейна планета».

Цікаво і корисно можна провести день в бібліотеці. 

Запрошуємо до нашої бібліотеки! Чекаємо на зустріч.

Домашні улюбленці

 

       На період літних канікул  в дитячій бібліотеці  відкрита  виставка  малюнків «Домашні улюбленці»...    В експозиції представлено 40 малюнків, які для виставки представили активні читачі бібліотеки  учні 1-х класів НВК « Успіх».

Хрещення України - Русі . Історія віків

 

     День хрещення Київської Русі - державна пам’ятна дата в Україні на честь Хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня. Офіційне прийняття християнства, як державної релігії, – це надзвичайно важлива подія в житті Київської Русі, на той час могутньої держави.

    З нагоди цієї визначної події з 25 червня в бібліотеці для  юних читачів працює тематична полиця «Хрещення України - Русі. Історія віків» , на якій представлені матеріали, що дозволяють користувачам відчути подих історії, духовну спорідненість, знайти свій шлях у майбутнє. Саме завдяки Хрещенню Русі і була сформована наша цивілізація. Вірність її духовним основам - запорука подальшого всебічного духовного і культурного розвитку всіх народів історичної Русі.

     Запрошуємо завітати до бібліотеки, щоб мати можливість оцінити представлені екземпляри та більш детально ознайомитись із історичними даними і, можливо, заповнити прогалини в знаннях.

 Хранитель українства -  Андрій  Шептицький

 

      З нагоди 150-річчя від дня народження видатного релігійного і громадсько-культурного діяча – Митрополита Андрея Шептицького, в бібліотеці оформлена тематична полиця  «Хранитель українства - Андрій Шептицький».

      Митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (мирське ім'я Роман Марі́я Александр Шептицький — граф, єпископ Української греко-католицької церкви; з 17 січня 1901 до смерті — Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви. Належить до знатного галицького роду Шептицьких.

    Будучи одним із найбагатших людей Галичини щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику к-сть експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів. Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму, які однак не часто відвідував. Зазнавав утисків більшовиків.

     Помер 1 листопада 1944 року, його наступником став Йосиф Сліпий.

 

Доленосний документ України

Україно, незборима зроду - ти душа великого народу

      Цього року ми відзначаємо 25-ту річницю проголошення Декларації про державний суверенітет України.

«Доленосний документ України» - під такою назвою в бібліотеці експонується книжкова виставка, присвячена даній події.

      16 липня 1990 р. Верховна Рада УРСР прийняла документ великої історичної ваги – Декларацію про державний суверенітет України. Суверенітет передбачає верховенство, самостійність, повноту й неподільність влади в межах території України. Відтепер Україна проголошувалася незалежною державою в зовнішніх відносинах. 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України, першу Конституцію незалежної української держави.

Сьогодні, як і в історичну конституційну ніч, триває боротьба, бій за основоположні засади конституційного ладу держави. Від кожного із нас залежить, чи збережемо країну такою, якою її визначено в Конституції – суверенною, незалежною, правовою, територіально недоторканою